Hoşgeldiniz, sempozyumun başlamasına 0 gün var. TR | EN
3D Print Turkey
03 - 04 Nisan 2017
WTC Club Ege Konferans Salonu - İSTANBUL DÜNYA TİCARET MERKEZİ
2. 3 BOYUTLU BASKI TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU
Basın Bülteni

3. Boyutta Yeni İş Fırsatları

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri ile Yeni İş Fırsatları 3D Print Expo Turkey’de

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri, sınırların olmadığı bir dünya yaratmaya devam ediyor. İlk kez Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘3D PRINT EXPO TURKEY’, katılımcılardan gelen yoğun talep üzerine 12 – 14 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde ziyaretçileriyle buluşacak. Dünya ekonomisinde yeni bir boyutun başlangıcı olarak değerlendirilen 3 Boyutlu Baskı Teknolojilerinin oluşturacağı iş imkanları ile ilgili olarak, Ödüllü Uluslararası Endüstriyel Tasarımcı Deniz Karaşahin konferans verecek. 12 Haziran Cuma günü saat 13:00’da gerçekleşecek konferansın biletlerine www.biletix.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kağıt üzerindeki tasarımları bir nesne olarak ortaya çıkaran ve girişimciler için yeni iş olanakları sağlayan 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri, Dünya ile birlikte Türkiye’nin de ekonomisinde yeni bir boyutun başlangıcı olacak. Girişimcilere sınırsız bir kazanç dünyasının kapısını açan 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri; Endüstriyel Tasarım, Estetik Cerrahi, Ortopedi, Dişçilik, Maketçilik, Takı ve Mücevher Tasarımı, Havacılık ve Savunma Sanayii, Fotoğrafçılık, Mimarlık, Gıda, Oyuncak Sanayii, Otomotiv sektörleri başta olmak üzere hayatın her alanında büyük iş fırsatları sunuyor.

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı’nın önemli konuğu ise uluslararası çapta üç ödül sahibi olan genç tasarımcı Deniz Karaşahin. 3D Yazıcı Teknolojilerinin güncel kullanımı ve bu teknolojilerin kullanımından doğan yeni iş ve ürün modelleri ile ilgili konuşacağı konferansta sektörün önemi ve büyüklüğünden, teknolojinin getirmiş olduğu yeni iş modelleri ve tasarım modellerinden de bahsedecek.

Fuar hakkında daha fazla bilgi almak ve ziyaret etmek için www.3dexpoturkey.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

DEMOS FUARCILIK HAKKINDA:

Demos Fuarcılık, 1993 yılından bu güne Türk Fuar Sektöründe birçok yeniliğe imza atmış bir Fuar Organizasyon Firmasıdır. Farklılık yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamayı hedefleyen, dünyada ve Türkiye`de "İLK" lere imza atan Demos Fuarcılık; Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemi, saha çalışmalarındaki tecrübeli adımları, firma bünyesindeki beyin fırtınalarını, katılımcı firmaları ile paylaşması neticesinde, Türk Fuar Sektöründe, markalaşma sürecindeki ciddi mesafeler kat etmiş durumdadır.

 

DENİZ KARAŞAHİN HAKKINDA:

DK Design ve Osteoid Kurucusu, Ödüllü Uluslararası Endüstriyel Tasarımcı, 1986 İzmir doğumlu, 2008 İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun. 2010 yılında Paris’te Dk Design firmasını kurdu, bu firmada önce hi-fi ses sistemleri üzerine çeşitli ürünler geliştirdi zaman içerisinde vitrifiye, mobilya, denizcilik, medikal ve hızlı prototipleşme konularına çeşitli çalışmalar yaptı. Sanayi bakanlığı destekli bir projede yelkenli tekneler için portatif oto pilot sistemleri geliştirdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesinde eğitim görevlisi olarak çalıştı. Uluslararası 3 tane tasarım ödülü bulunmakta, Osteoid Medical Cast ile Ny daily news, The Telegraph, Business İnsider, Dailymail ve Discovery Channel gibi pek çok yayın kuruluşunda haber olarak çıkmıştır. Ardından Intel ile bu projeyi akıllandıran Karaşahin, tasarım danışmanlığı ve medikal alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.